Diskusní téma: Vše co chcete sdělit přátelům ve spolku

Titulek: Rostou a rostou Vložil: Hřib Ondřejův Datum: 29.08.2019

Udělali jsme průzkum lokalit Českobrodska a vydařilo se. V hojné míře roste klouzek sličný a hřib hnědý. V této lokalitě se vyskytuje fialová krasavice lakovka ametystová. V celé své kráse se představil kotrč kadeřavý a holubinka nazelenalá. Nezklamala ani holubinka namodralá nebo holubinka mandlová. Ukázal se i hnědák společně s holubinkou sličnou. Dále rostly : muchomůrky červené a tygrované. Opodál se kochala muchomůrka pošvatá neboli pošvatka obecná. Pod břízou zase kozák březový a pod listnatými stromy hřiby smrkové. Nejvíce roste hřib žlutomasý i hřib sametový. Na schovávanou hrál i klouzek obecný. Krásně se představila muchomůrka růžovka. Tak doufejme, že se letošní výstava povede.

Titulek: Aktuálně Vložil: Hřib Ondřejův Datum: 15.10.2018

Dobrý den, nedávno jsme vyrazili do vzdálenějších lesů a je vidět, že tam to roste. Tady je seznam nalezených hub : Hřib hnědý, Hřib smrkový, Hřib žlutomasý, Klouzek obecný, Klouzek sličný, Čechratka podvinutá, Čechratice černohuňata, Lištička Pomerančová, Muchomůrka červená, Muchomůrka tygrovaná, Muchomůrka růžovka, Muchomůrka pošvatá, Třepenitka Svazčitá, Václavka obecná a další druhy.
Nejvíce si cením nálezu Muchomůrky zelené a Muchomůrky citronové.

Titulek: Test, just a test Vložil: Brandonfem Datum: 13.10.2018

Hello. And Bye.

Titulek: Aktuálně Vložil: Hřib Ondřejův Datum: 12.10.2018

Dobrý večer, nedávno jsme vyrazili do lesa na houbování, je vidět že zde toho moc neroste. Našlo se toto : Březovník obecný, Lištička pomerančová, Třepenitka svazčitá a další chorošovité houby.

Titulek: Jak to vypadá po dešti Vložil: Hřib Ondřejův Datum: 12.09.2018

Dobrý večer, před pár dny jsem se byl podívat v lese, je vidět že namoklo a přece se něco našlo : Pečárka zápašná, Klouzek zrnitý, Bedla červenající a něco z okruhu holubinek. Už se těším na výstavu hub.Houbám zdar.

Titulek: Prozkoumávání okolních lesů Vložil: Hřib Ondřejův Datum: 12.08.2018

Krásné odpoledne. Dnes jsme vyrazili na procházku do okolních lesů, je vidět že je poměrně sucho ale přesto se našli nějaké houby. Většinou choroše jako je : Troudnatec kopytovitý, Březovník obecný nebo Outkovka pestrá, dokonce se našla nádherná plodnice Houževnatce tygrovaného. Podpis zde mělo i sucho.

Titulek: Aktuálně Vložil: Hřib Ondřejův Datum: 04.09.2018

Dobrý večer, je vidět že konečně začne pořádné houbaření. V lese jsem ještě nebyl ale udělal jsem takový menší průzkum parků a výsledek je následující : Pečárka zápašná, Špička obecná, Hnojník třpytivý a nejlepší úlovek byl asi hřib medotrpký, nádherná mladá plodnička. Houbám zdar.

Titulek: že už by konečně rostly? Vložil: chovancová Datum: 13.08.2014

Byla jsem dnes u Uhlířských Janovic a přinesla jsem koš (59 ks) luxusních kovářů, ty starší a malí zůstali v lese. Také jsou vidět babky a dost malých klouzků, sem tam růžovka. Bílé hřibky zatím žádné. Že už by konečně rostly?

Titulek: aktuálně Vložil: Mirek Rudolf Datum: 01.10.2013

Zdravím. My byli v pátek (27.9) v Kersku. Hřibovitých tedy není úplně nepřeberné množství ale pár praváků, hřibů hnědých, kozáků i klouzků se našlo. Hodně je pýchavek, lakovek a misty i ouškou kornoutkovité a bedly vysoké. Několik pstřeňů dubových, pár pošvatek a masáků. Jedlých holubinek vyrazně ubylo i zde - pouze několik kusů. Jinak je les plný pavučinců, strmělek a nejdelých ryzců.
Přímo v okolí Čelákovic jsem pak během posledních dní nasbíral čirůvky - zemních jsou již mračna,ale daří se i fialovým a obevily se i dvoubarvé. Také několik desítek mladých plodnic hnojníku obecnýého mi udělalo radost.

Titulek: Růst hub Vložil: Mirka Horáková Datum: 27.09.2013

Ve středu 25. září jsme vyrazili do lesa v okolí Stříbrné skalice. Tento les jsme neznali a podle mapy aktuálního růstu hub se nachází v oblasti maximálního růstu.Můžeme potvrdit, že mapa má pravdu. Za 2 hodiny jsme nasbírali dva velké koše (václavky, lakovky, hřiby hnědé, smrkové, kováře, babky, klouzky, šiškovec). Na pařezech vyrazil rosolozub huspenitý, čechratky černohuňaté. Jen u holubinek to bylo slabší, pouze tři mandlové a jedna nazelenalá. Tak snad i v okolí Čelákovic porostou.
M. a P. H.

Titulek: Poslední červnový den - také nic moc Vložil: Mirek Rudolf Datum: 01.07.2013

Tak jsme se poslední červnový den taky konečně dostali do lesa. Žel houby nějak mizí. Z jedlých druhů trochu uspokojivě rostou lišky. Jinak pár holubinek (mandlová, namodralá), jeden "masák", jedna "babka" a několik pošvatek. Překvapil hřib siný - byť značně ožraný. Z nejedlých hřib žlučník, třepenitka svazčitá, hadovka smrdutá a mochomůrka slámožtutá. Ale ani i těch nejedlých bylo maximálně několik. Tak snad bude líp.....

Titulek: Poslední červnová výprava Vložil: M. a P. Horákovi Datum: 01.07.2013

Výprava do sázavských lesů v sobotu 29. června nebyla moc úspěšná. Houby přestaly růst (ani Kudláček toho moc nenašel). Nasbírali jsme lišky na zavaření, pár růžovek a pak už jen jednu holubinku nazelenalou a jeden zapomenutý hříbek smrkový (červivý), hadovky ve stádiu vajíčka, muchomůrky šedivky, hřiby žlučové a třepenitku svazčitou.
Zkusili jsme ještě les u Kostelce n/Černými lesy, ale kromě muchomůrek šedivek nerostlo vůbec nic.
Ale kvetou bylinky, teď je všude plno třezalky, tak sbírejte, je dobrá na nervy. M.a P. H.

Titulek: Zprávy z lesa Vložil: M. a P. Horákovi Datum: 28.06.2013


Vážení houbomilové, protože to vypadá, že houby v červnu skoro nerostly, musíme to napravit a poslat Vám zprávu z výprav:

1. června - Káranské lesy (bohužel déšť příšel už dopoledne, stejně jako my, takže jsme vydrželi jen hodinu a půl). Našli jsme penízovky dubové a babky (až na okousané hlavičky úplně zdravé).

7. - 9. června - Sázavské lesy. Začínaly růst hříbky - smrkové, hnědé, plstnaté, babky. Z dalších hub bedly, růžovky, pýchavky a lišky. Z nejedlých - muchomůrky slámožluté, ryzce datlí, řasnatka hnědá a křehutka Candolleova.

22. června - Loučeňské lesy. Hříbky dubové, jeden smrkový, kozáci habrový a březový, růžovky, vějířovec nebo trsnatec. A asi muchomůrky šedivky, ale to jsme je ještě neuměli určit Z nejedlých štítovka černolemá, kuřátka , hnědák Schweinitzův, outkovka rumělková.

23. června - Káranské lesy. Babky, lišky, růžovky, hříbky dubové a kováři.

Na této výpravě jsme zkoušeli zaručený recept proti klíšťatům. Měl nadpis "Klíšťata od Vás utečou" a chtěli jsme se s Vámi o něj podělit, ale protože výsledkem bylo jedno klíště odchycené před zakousnutím a jedno se stačilo zakousnout, vracíme se k repelentům.

Tak ještě pár fotek a taky napište.

Titulek: 8.-9.6.2013 Vložil: Mirek Rudolf Datum: 10.06.2013

O víkendu jsme byli na průzkumu několika lokalit v okolí Čelákovic. Nijak přehnaně to doopravdy neroste. Místy bylo téměř „houbopusto“ a sucho. Ale z prázdnou jsme přece jenom neodešli. Našli jsme vícero holubinek - hlavně namodralé a chromové. Dále hnědé hřiby, „babky“, několik kozáků březových, pár „masáků“. Začínají se objevovat lišky. Zdravím. M.R.

Titulek: zpráva Vložil: kaderavek Datum: 08.06.2013

Udělal jsem průzkum v okolních lesích a nic moc. Houbičky jako by odpočívaly. Byly hřiby hnědé ,pár dubáčků a hrst holubinek namodralých .To bylo vše ,kromě penízovek dubových ,které se mi zdáli starší .Velký boom očekávám cca. za deset dní jinak vás zdravím. J.K.

Titulek: z výpravy do sázavských lesů (24.5. -.26.5.2013) Vložil: Mirka a Pepa Horákovi Datum: 28.05.2013

Posíláme zprávu. Nejvíc bylo hřibů kovářů, začínají hříby dubové , žlutomasé, našli jsme i muchomůrky , holubinku, pošvatky, závojenku podtrnku, májovku, řasnatku asi hnědou, březovník obecný, třepenitku svazčitou a na šišce penízovku. Tak přejeme pěkné úlovky.

Titulek: Našli jsme májovky Vložil: Štíba Datum: 10.05.2013

S Alešem jsme v městě Čelákovice našli 2 kg májovek. Jen jsme trochu zmokli.

Záznamy: 1 - 17 ze 17

Přidat nový příspěvek

Zajímavosti

V této rubrice nejsou žádné články.

Zpravodaj spolku

V této rubrice nejsou žádné články.